Povrchové úpravy kovů a udržba

 

Očištěný  kov:

Výrobek je zbaven všech nečistot a vyleštěn do lesku ,poté se může nanést finální povrchová úprava(vosk,barva,zinek).

Přírodní vosk:

Na kov je nanesena tenká průhledná vrstva vosku ,která  zdůrazní kovaný povrch do detailu.                                                                                Povrchová úprava je vhodná do interiéru ,výrobek nevystavujte vlhkosti.Výrobek je vhodné ošetřovat.K očištění používejte flanelový hadřík.

Kovářská čerň :

Na kov je nanesena tenká neprůhledná vrstva barvy .Povrchová úprava je vhodná do interiéru i exteriéru.Výrobek  je vhodné udržovat.K očištění používejte  mýdlovou vodu poté očistíme flanelovým  nebo bavlněným hadříkem.

Grafitová čerň:

Na kov je nanesena tenká neprůhledná vrstva barvy ,dává povrchu černý odstín se stříbrným leskem.                                                        Povrchová úprava je vhodná do interiéru i exteriéru.Výrobek  je vhodné udržovat.K očištění používejte  mýdlovou vodu poté očistíme flanelovým  nebo bavlněným hadříkem.

Zinkování:

Na výrobek je nanesena vrstva žárového zinku,která zabraňuje korozi.Vhodné především do venkovního prostředí pro delší životnost výrobku.Na pozinkovaný povrch se dále nanáší vrchní barvy.Takto upravený výrobek je bezúdržbový.

Žáruvzdorné barvy:

Na kov je nanesena neprůhledná silikonová vrstva barvy,která zabraňuje korozi a po vypálení odolává teplotě až 650°C.                         Vhodné pro kamna,grily a tam, kde je vyžadována tepelná odolnost.Výrobek je vhodné udržovat.

Doporučení:

S výrobkem vždy zacházejte opatrně ,nevystavujte vlhkosti a  vlivu nízkých nebo vysokých teplot,otevřenému plameni.                               Neházejte jím ani se  nepokoušejte jej ohýbat ,rozebírat nebo jinak upravovat.Výrobky používejte pouze k účelům na jaké jsou určeny.

Servis by měli provádět pouze osoby s oprávněním firmy  Umělecké  kovářství Pb.